Wróć

Jacht_jezioro_Czos

Żeglarstwo mazurskie jesienią jest wyjątkowe, kolory drzew wokoło jeziora, wietrzne dni, oraz lecące liście na tafle wody.


Czy na mazurach ktoś żegluje jesienią?

Jesienna aura, jak wszyscy wiemy, bywa deszczowa i wietrzna, ale w żeglarstwie głównie chodzi przecież o wiatr, po sezonie jest go pod dostatkiem. Sprawia to, że żeglarze spragnieni wrażeń wyruszają na wody właśnie w tym okresie. Nawet do połowy Listopada odbywają się zawody żeglarskie (regaty).


Warto tu przyjechać z aparatem, zatrzymać się w urokliwym miejscu na kilka dni, w niższej posezonowej cenie, i cieszyć się widokiem ścigających się żaglówek wokoło bajecznych barw. Noclegi takie znajdziecie na stronie Czos.pl

Jakie żaglówki na Mazurach spotkamy jesienią?

Większą część Mazurskich jezior wypełniają łódki z żaglami, nie zapominajmy też, że żeglarstwo to również windsurfing, czyli deska z żaglem lub kite-surfing, czyli deska z latawcem.

Żaglówki możemy podzielić na

 • kabinowe,
 • bezkabinowe,
 • na klasy łódki, czyli jej nazwę.

Na Mazurskich jeziorach widuje się więcej jachtów kabinowych, aczkolwiek gdy rozgrywają się regaty żaglówek bezkabinowych, możemy spodziewać się dziesiątek lub setek łódek na danym akwenie.

        
Odpowiedni ubiór na żaglówki

Jaka jest różnica pomiędzy ubiorem na spacer wokoło jeziora a ubiorem, by żeglować po jeziorze? Przede wszystkim, na spacer ubieramy się ciepło, ale żeby podczas spaceru nie było nam za gorąco, czyli bluza oraz kurtka najlepiej przeciwdeszczowa. Zaś gdy chcemy, wybrać się na żaglówkę będziemy potrzebowali grubego swetra i porządnej kurtki, przydałby się również sztormiak na nogi, ponieważ może nas łatwo przewiać. Na jeziorze wieje mocniejszy wiatr niżeli byśmy spacerowali.

Polecane artykuły

 • To musisz wiedzieć jadąc na Mazury po sezonie.

  Plac zabaw

  Mazury to wiele pięknych miejscowości otoczonych jeziorami i lasami. Z pięknymi widokami na przyrodę. Głównie miejsce te tętni życiem w okresie letnim, ale czy po sezonie warto zagościć w tej krainie? Jaki nocleg wybrać?

  Więcej…  
 • Nabór na zajęcia Mrągowo

  Centrum-kultury-turystki-mrągowo

    Mrągowo miasto pełne możliwości nie tylko w sezonie letnim. Położone w sercu mazur. Jeśli chcesz nauczyć swoje dziecko bądź siebie czegoś nowego to w tej miejscowości na pewno znajdziesz, to czego szukasz.

  Więcej…  
 • Top atrakcja mazury czyli grzybobranie.

  niejadalny-grzyb

  Najbardziej odprężającą atrakcją mazur jesienią niewątpliwie jest grzybobranie. Zapewnia  nam spacer po lesie w ciszy na świeżym powietrzu w poszukiwaniu jadalnych grzybów.

  Więcej…  
 • Darmowe atrakcje Mikołajki — Co warto zobaczyć?

  Wioska-żeglarska-Mikołajki

  Mikołajki to jedna z miejscowości położona w sercu Mazur niedaleko Mrągowa i Giżycka. Słynnie jako wioska żeglarska, którą odwiedzają setki żaglówek i jachtów. W sezonie to miasto tętni życiem i nie tylko. Co warto zwiedzić na Mazurach w Mikołajkach? Jakie atrakcje powinien zobaczyć każdy fan Mazur? Tego dowiedzieć się można z niniejszego artykułu.

  Więcej…  
 • Mikołajki — darmowe atrakcje, które warto zobaczyć. #2

  Mikołajki-atrakcje-turystyczne

  Mikołajki miasto żeglarskie, które co roku przyciąga tysiące turystów, nie tylko marynarzy. Położone niedaleko jeziora Śniardwy. Piękna miejscowość położona blisko szlaku jezior mazurskich. Idealne miejsce na wypoczynek. W poprzednim artykule wspominaliśmy o kilku ciekawych miejscach w Mikołajkach, które warto odwiedzić, a dzisiaj przedstawimy atrakcje, które obowiązkowo trzeba zobaczyć, będąc w tej pięknej krainie.

  Więcej…  
 • Mrągowo–darmowe atrakcje dla zwiedzających #1

  Mrągowo dawniej zwane Sensburg. Jedna z niewielu miejscowości położona w sercu Mazur. Malownicza, kolorowa i piękna kraina jezior. Odwiedzana przez setki tysięcy turystów. Poniżej przedstawiamy nasze propozycję co można, robić na mazurach oraz co warto tutaj zwiedzić.

  Więcej…