Wróć

Jacht_jezioro_Czos

Żeglarstwo mazurskie jesienią jest wyjątkowe, kolory drzew wokoło jeziora, wietrzne dni, oraz lecące liście na tafle wody.


Czy na mazurach ktoś żegluje jesienią?

Jesienna aura, jak wszyscy wiemy, bywa deszczowa i wietrzna, ale w żeglarstwie głównie chodzi przecież o wiatr, po sezonie jest go pod dostatkiem. Sprawia to, że żeglarze spragnieni wrażeń wyruszają na wody właśnie w tym okresie. Nawet do połowy Listopada odbywają się zawody żeglarskie (regaty).


Warto tu przyjechać z aparatem, zatrzymać się w urokliwym miejscu na kilka dni, w niższej posezonowej cenie, i cieszyć się widokiem ścigających się żaglówek wokoło bajecznych barw. Noclegi takie znajdziecie na stronie Czos.pl

Jakie żaglówki na Mazurach spotkamy jesienią?

Większą część Mazurskich jezior wypełniają łódki z żaglami, nie zapominajmy też, że żeglarstwo to również windsurfing, czyli deska z żaglem lub kite-surfing, czyli deska z latawcem.

Żaglówki możemy podzielić na

 • kabinowe,
 • bezkabinowe,
 • na klasy łódki, czyli jej nazwę.

Na Mazurskich jeziorach widuje się więcej jachtów kabinowych, aczkolwiek gdy rozgrywają się regaty żaglówek bezkabinowych, możemy spodziewać się dziesiątek lub setek łódek na danym akwenie.

        
Odpowiedni ubiór na żaglówki

Jaka jest różnica pomiędzy ubiorem na spacer wokoło jeziora a ubiorem, by żeglować po jeziorze? Przede wszystkim, na spacer ubieramy się ciepło, ale żeby podczas spaceru nie było nam za gorąco, czyli bluza oraz kurtka najlepiej przeciwdeszczowa. Zaś gdy chcemy, wybrać się na żaglówkę będziemy potrzebowali grubego swetra i porządnej kurtki, przydałby się również sztormiak na nogi, ponieważ może nas łatwo przewiać. Na jeziorze wieje mocniejszy wiatr niżeli byśmy spacerowali.

Polecane artykuły

 • Nabór na zajęcia Mrągowo

  Centrum-kultury-turystki-mrągowo

    Mrągowo miasto pełne możliwości nie tylko w sezonie letnim. Położone w sercu mazur. Jeśli chcesz nauczyć swoje dziecko bądź siebie czegoś nowego to w tej miejscowości na pewno znajdziesz, to czego szukasz.

  Więcej…  
 • To musisz wiedzieć jadąc na Mazury po sezonie.

  Plac zabaw

  Mazury to wiele pięknych miejscowości otoczonych jeziorami i lasami. Z pięknymi widokami na przyrodę. Głównie miejsce te tętni życiem w okresie letnim, ale czy po sezonie warto zagościć w tej krainie? Jaki nocleg wybrać?

  Więcej…  
 • Ostatnie dni bon turystyczny 2023 - do kiedy i co trzeba wiedzieć?

  Bon-turystyczny-ostatnie-dni-ważne-informacje

  Polski bon turystyczny to dodatek od Państwa dla osób mających określone świadczenie. Do wykorzystania na wypoczynek. Do kiedy go wykorzystać? Dla kogo przysługuje? Jak można skorzystać z bonu turystycznego? Na te pytania i wiele innych, odpowiedzi znajdą się w poniższym artykule. Warto mieć jednak na uwadze, że są to ostatnie dni na skorzystanie z bonu.

  Więcej…  
 • Przyciągnij turystów zdjęciami obiektu noclegowego — sprawdź jak to zrobić.

  Jak-zrobić-doskonałe-zdjęcia-obiektu-noclegowego

  W czasach gdy podróże są tak popularne, a konkurencja w branży turystycznej ciągle rośnie, dobre zdjęcia obiektu noclegowego stanowią kluczowy element przyciągania klientów. Warto pamiętać, że pierwsze wrażenie ma ogromne znaczenie przy decyzji turystów co do wyboru noclegu, dlatego jako właściciel takiego obiektu warto zwrócić uwagę na to, by zdjęcia były realistyczne i dobrej jakości. Bez względu na to czy wynajmujesz apartamenty, domki letniskowe, całoroczne czy jesteś właścicielem hotelu. W tym artykule przedstawimy kilka ważnych kwestii, które pomogą w wykonaniu doskonałych zdjęć obiektu noclegowego. 

  Więcej…  
 • Darmowe atrakcje Mikołajki — Co warto zobaczyć?

  Wioska-żeglarska-Mikołajki

  Mikołajki to jedna z miejscowości położona w sercu Mazur niedaleko Mrągowa i Giżycka. Słynnie jako wioska żeglarska, którą odwiedzają setki żaglówek i jachtów. W sezonie to miasto tętni życiem i nie tylko. Co warto zwiedzić na Mazurach w Mikołajkach? Jakie atrakcje powinien zobaczyć każdy fan Mazur? Tego dowiedzieć się można z niniejszego artykułu.

  Więcej…  
 • Gdzie się podziały Żaglówki jesienią? Są na Mazurach!

  Jacht_jezioro_Czos

  Żeglarstwo mazurskie jesienią jest wyjątkowe, kolory drzew wokoło jeziora, wietrzne dni, oraz lecące liście na tafle wody.

  Więcej…