Wróć

metody-reklamowania-obiektu-noclegowego

Wiele z nas zastanawia się codziennie jak zachęcić gości, by to właśnie nasz obiekt noclegowy został wybrany na wyczekiwany urlop. Na co warto przede wszystkim zwrócić szczególną uwagę? Dobry marketing to podstawa dla  każdego właściciela hoteli, domków letniskowych czy apartamentów. W tym artykule przedstawimy kilka sposobów promowania obiektu w taki sposób, aby przyciągnąć uwagę nowych klientów. 


Oferty w serwisach ogłoszeniowych dla noclegów i atrakcji

Jedną z najprostszych i najlepiej sprawdzających się form zdobywania nowych klientów jest wystawienie oferty w portalach noclegowych, które posiadają grupę docelową zainteresowaną naszą tematyką. Takie platformy są codziennie odwiedzane przez tysiące osób, które poszukują domków letniskowych, hoteli, apartamentów czy też atrakcji, z których będą mogli skorzystać. Jest to miejsce, w którym gromadzą się potencjalni klienci. Każdy z tych osób szuka odpowiedniego miejsca na spędzenie swojego urlopu. Takim miejscem jest na przykład baza noclegowa czos.pl. Wystawienie oferty w takich portalach informacyjnych to dobra opcja. 

Wystawienie oferty w takim serwisie ogłoszeniowym to strzał w 10! Klucz do sukcesu w tej metodzie to odpowiednie przygotowanie oferty noclegowej.  Najważniejszą rzeczą są zdjęcia. Zdjęcia, które przedstawią rzeczywisty wygląd obiektu. I oczywiście takie, które zachęcą Twoich gości. Dokładne opisanie specyfiki twojego obiektu jest również nie do pominięcia. Zapewnij swoich gości o tym, co będą mieli do dyspozycji na miejscu, wybierając Twoją ofertę!

Reklama stacjonarna i w internecie

Promocja obiektu to rzecz, której nie powinno zabraknąć. Dobrze skonstruowana kampania reklamowa twojego hotelu, domku czy apartamentu pomoże w zapewnieniu nam wielu nowych gości. Koszt od kilkudziesięciu do kilkuset złotych rocznie będzie inwestycją długoterminową. Skuteczność reklamy zależna jest od tego, jak zostanie zaplanowana, stworzona i dobrze zbudowana grupa odbiorców.  Uwypuklenie w niej dodatkowych usług Twojego noclegu na pewno skutecznie wpłynie na dobry odbiór i zapewni ruch na stronie, a co za tym idzie przyciągnąć ich uwagę. Dobra reklama to rzecz, o którą warto zadbać. Każdy właściciel obiektu powinien o tym wiedzieć. 

Promowanie w mediach społecznościowych (Facebook)

Promowanie pensjonatu, domków czy hoteli w social mediach w obecnych czasach to obowiązek. Wiele turystów właśnie w takich miejscach szuka miejsca na urlop. Warto więc umieścić nową ofertę na Instagramie. Prowadzenie takiego profilu pomoże dotrzeć do klientów i zapełnić wszystkie wolne pokoje w Twoim obiekcie. 

Zdjęcia z naszej agroturystyki, hotelu w bardzo szybki i łatwy sposób można udostępnić na tych profilach. Goście widzący jak inni ludzie dobrze się bawią w danym ośrodku, chętniej z niego skorzystają. Pokazywać opinie osób, które korzystały z danego obiektu. W tym miejscu możemy reklamować obiekt bez limitu i w dowolnie wymyślony sposób. Możemy informować klientów o rabatach, czy też promocjach. O terminie, który nagle się zwolnił. W ten sposób budujemy kontakt i zaufanie turystów do naszego obiektu.

Warto również promować się w mediach społecznościowych portali ogłoszeniowych z noclegami takich jak te Facebook czy też Instagram. To miejsca, na które wchodzą osoby zainteresowana szukaniem noclegu albo atrakcji. Widząc informację o naszej ofercie, powiększymy liczbę klientów w obiekcie hotelowym, pokojach czy domkach

Strona WWW

Własna strona www to kolejna metoda zdobywania nowych gości dla właścicieli obiektów noclegowych. Działa to na podobnej zasadzie jak profile w social mediach. Pokazujemy tam obiekt, który oferujemy. Opisujemy go w taki sposób, by przedstawić realnie, jak wygląda pobyt w tym  miejscu, swoje plusy, naszych zadowolonych klientów, klientów biznesowych, którzy nas odwiedzili, zdjęcia obiektu, terenu czy dodatkowych atrakcji.  Na swojej stronie  możemy również prowadzić kalendarz rezerwacji. Możemy również przy tej metodzie zbierać e-maile od zainteresowanych osób i wykorzystać e-mail marketing

Na co warto zwrócić uwagę?

Zachęcanie gości do swojego obiektu nie zawsze może być łatwym zadaniem. Przy tym nie wolno zapomnieć o dobrym planie marketingowym i pozycjonowaniu. Należy zadbać o dobrej jakości zdjęcia, opisy. Zaznaczyć czy nasz ośrodek jest dla rodzin z dziećmi. W ofercie różnych obiektów powinno być łatwo znaleźć wszystkie potrzebne informacje.

Warto zamieścić również dobre opinie naszych klientów. Pamiętać warto o tym by nasza oferta przyciągała uwagę i pozwoliła odkryć nas potencjalnym gościom.  Te wszystkie metody pomogą w zapełnieniu obłożenia na sezon i powiększeniu grona użytkowników zainteresowanych danymi usługami. 

roomadmin.pl - program dla obiektów noclegowych

Polecane artykuły

 • Jak dobrze reklamować obiekt noclegowy - metody

  metody-reklamowania-obiektu-noclegowego

  Wiele z nas zastanawia się codziennie jak zachęcić gości, by to właśnie nasz obiekt noclegowy został wybrany na wyczekiwany urlop. Na co warto przede wszystkim zwrócić szczególną uwagę? Dobry marketing to podstawa dla  każdego właściciela hoteli, domków letniskowych czy apartamentów. W tym artykule przedstawimy kilka sposobów promowania obiektu w taki sposób, aby przyciągnąć uwagę nowych klientów. 

  Więcej…  
 • Przyciągnij turystów zdjęciami obiektu noclegowego — sprawdź jak to zrobić.

  Jak-zrobić-doskonałe-zdjęcia-obiektu-noclegowego

  W czasach gdy podróże są tak popularne, a konkurencja w branży turystycznej ciągle rośnie, dobre zdjęcia obiektu noclegowego stanowią kluczowy element przyciągania klientów. Warto pamiętać, że pierwsze wrażenie ma ogromne znaczenie przy decyzji turystów co do wyboru noclegu, dlatego jako właściciel takiego obiektu warto zwrócić uwagę na to, by zdjęcia były realistyczne i dobrej jakości. Bez względu na to czy wynajmujesz apartamenty, domki letniskowe, całoroczne czy jesteś właścicielem hotelu. W tym artykule przedstawimy kilka ważnych kwestii, które pomogą w wykonaniu doskonałych zdjęć obiektu noclegowego. 

  Więcej…  
 • Nabór na zajęcia Mrągowo

  Centrum-kultury-turystki-mrągowo

    Mrągowo miasto pełne możliwości nie tylko w sezonie letnim. Położone w sercu mazur. Jeśli chcesz nauczyć swoje dziecko bądź siebie czegoś nowego to w tej miejscowości na pewno znajdziesz, to czego szukasz.

  Więcej…  
 • Mrągowo–darmowe atrakcje dla zwiedzających #1

  Mrągowo dawniej zwane Sensburg. Jedna z niewielu miejscowości położona w sercu Mazur. Malownicza, kolorowa i piękna kraina jezior. Odwiedzana przez setki tysięcy turystów. Poniżej przedstawiamy nasze propozycję co można, robić na mazurach oraz co warto tutaj zwiedzić.

  Więcej…  
 • To musisz wiedzieć jadąc na Mazury po sezonie.

  Plac zabaw

  Mazury to wiele pięknych miejscowości otoczonych jeziorami i lasami. Z pięknymi widokami na przyrodę. Głównie miejsce te tętni życiem w okresie letnim, ale czy po sezonie warto zagościć w tej krainie? Jaki nocleg wybrać?

  Więcej…  
 • Mrągowo–darmowe atrakcje dla zwiedzających #2

  plac-wyzwolenia

  Mrągowo to niezbyt duże miasteczko, do którego jeździ się tylko na wypoczynek. To miasto z piękną waleczną historią. Nie na darmo nazywa się je sercem mazur. Atrakcje, o których dzisiaj przeczytać można w tym artykule, ukażą  namiastkę jego pięknej historii.

  Więcej…