Wróć

Centrum-kultury-turystki-mrągowo

  Mrągowo miasto pełne możliwości nie tylko w sezonie letnim. Położone w sercu mazur. Jeśli chcesz nauczyć swoje dziecko bądź siebie czegoś nowego to w tej miejscowości na pewno znajdziesz, to czego szukasz.

W Mrągowskim centrum kultury i turystyki ruszył nabór na zajęcia 2022/23. Jakie na ten rok mamy atrakcję?

Taniec współczesny

  Taniec dzięki, któremu możemy wyrazić siebie, swoje emocje i swoją historię. Zasady tego tańca oparte są na balecie, ale bez ich sztywnych wymagań.
Prowadzącą zespołu jest Pani Marta Szymborska, a młodszej ekipę prowadzi P. Gabriela Łozowska. Wspomnieć warto, że grupa ta istnieje od 2002 r.
Zapisy trwają od 19.09.2022

Pracownia eko rękodzieła

  Eko rękodzieło pozwoli popracować nad zdolnościami plastycznymi. Przerodzisz rzeczy codzienne w coś nowego. Spróbować będzie można każdej dziedziny plastyki:

 • rysunku
 • rękodzieło
 • malarstwo

  Prowadząca P. Kinga Tafel. Zajęcia ruszyły 19 września.

Break dance

  Unikalny i niecodzienny rodzaj tańca, który wymaga siły i gimnastyki ciała. Większość kroków wykonywana jest w parterze na rękach bądź nogach. Dragon Steps rozpoczęli znowu działanie od 23 września pod wodzą P. Robert Grynis.

Pracownia Ceramiczna

  W tym miejscu nauczysz się poczucia estetyki i umiejętności plastycznych. Własnymi rękami zrobisz różne naczynia. Popracujesz nad kreatywnością. Zajęcia prowadzi pracownia ceramiczna BOHO. Miesięczny koszt to 180 zł.

Nauka gry na gitarze

  Poćwicz koordynację ruchów palców. Poczuj rytm muzyki. Gdy już się nauczysz gry na tym instrumencie, będziesz mógł zapewnić dobrą muzykę przy ognisku ze znajomymi. Bądź zostać słynnym gitarzystą.
  Do wyboru jest gitara klasyczna, elektryczna i akustyczna. Spotkania prowadzi gitarzysta zespołu “Czerwony Tulipan”  Andrzej Czamara.
  Koszt 50 zł za godzinę.

Chór Kamerton

  Zespół Mrągowskich chórzystów działający prężnie od 10 lat. Jeśli umiesz śpiewać i dobrze się czujesz w pracy zespołowej, to koniecznie spróbuj. Spotkania odbywają się co poniedziałki i środy.
  Koszt to 15 zł miesięcznie.

Orkiestra dęta Mrongovia

  Od 2009 roku orkiestrę prowadzi Andrzej Ragieca. Miłośnicy gry na trąbkach, tubach, bębnach i fletach są mile widziani. Umiejętność pracy w zespole również. :)
Występy orkiestry są na większości miejskich wydarzeń. Dołączyć mogą dzieci, młodzież oraz dorośli.

Kurs tańca towarzyskiego

  Rodzaj tańca, który przyda się każdemu z nas minimum raz w życiu. Taniec w parze to obecnie jedna z umiejętności, która może przydać się zawsze i w przeróżnych sytuacjach.
  Kurs trwa 2 miesiące. Zaczyna się już 4 października i poprowadzi go Iwona Pavlović.
  Koszt to 500 zł za parę.

Kreatywne szycie

  Nauczysz się kreatywnego szycia metodami patchwork i aplikacją. Nowe i nieszablonowe szycie. Zajęcia zaczęły się 07 września pod okiem Lucyny Pieczko.
Sprzęt jest zapewniony, a zajęcia odbywają się we wtorki bądź środy.
  Koszt miesięczny to 200 zł.

Joga twarzy

  Zajęcia polecane tym którzy chcą zadbać o kondycję twarzy. Na tym spotkaniu nauczysz się kilku przydatnych rzeczy jak to osiągnąć. Po ćwiczysz mięśnie twarzy, zrobisz pielęgnację naturalnymi kosmetykami. Spotkania poprowadzi Iwona Stepnowska.
  Koszt to 20 zł za jedne zajęcia.

Warsztaty wokalne

  Popracuj nad swoim głosem. Wydobądź, z niego to, co tylko się da na warsztatach wokalnych z Dominiką Siwek. Spotkania odbywają się 4 razy w miesiącu. Koszt miesięczny to 210 zł.

Mrągowskie zajęcia

Z takich zajęć możemy skorzystać w Mrągowie.

Pięknej miejscowości zwanej krainą jezior.

Jeśli nie jesteś mieszkańcem tego miejsca, a chciałbyś skorzystać z któryś z zajęć to tutaj,

znajdziesz super nocleg.

Polecane artykuły

 • Ostatnie dni bon turystyczny 2023 - do kiedy i co trzeba wiedzieć?

  Bon-turystyczny-ostatnie-dni-ważne-informacje

  Polski bon turystyczny to dodatek od Państwa dla osób mających określone świadczenie. Do wykorzystania na wypoczynek. Do kiedy go wykorzystać? Dla kogo przysługuje? Jak można skorzystać z bonu turystycznego? Na te pytania i wiele innych, odpowiedzi znajdą się w poniższym artykule. Warto mieć jednak na uwadze, że są to ostatnie dni na skorzystanie z bonu.

  Więcej…  
 • Nabór na zajęcia Mrągowo

  Centrum-kultury-turystki-mrągowo

    Mrągowo miasto pełne możliwości nie tylko w sezonie letnim. Położone w sercu mazur. Jeśli chcesz nauczyć swoje dziecko bądź siebie czegoś nowego to w tej miejscowości na pewno znajdziesz, to czego szukasz.

  Więcej…  
 • Top atrakcja mazury czyli grzybobranie.

  niejadalny-grzyb

  Najbardziej odprężającą atrakcją mazur jesienią niewątpliwie jest grzybobranie. Zapewnia  nam spacer po lesie w ciszy na świeżym powietrzu w poszukiwaniu jadalnych grzybów.

  Więcej…  
 • Przygotowanie Obiektów Noclegowych na Sezon 2024: Kluczowe Kroki i Najlepsze Praktyki

  Przygotowanie-obiektów-noclegowych-do-sezonu-2024

  Sezon 2024 zbliża się wielkimi krokami, a dla właścicieli obiektów noclegowych to czas intensywnego przygotowania. Wraz z nadejściem sezonu turystycznego, obiekty takie jak hotele, pensjonaty, czy apartamenty, muszą być gotowe na przyjęcie gości w najlepszym możliwym stanie. Dlatego też warto zastanowić się nad kluczowymi krokami i najlepszymi praktykami, które pomogą zapewnić wyjątkowe doświadczenia dla wszystkich odwiedzających.

  Więcej…  
 • Mrągowo–darmowe atrakcje dla zwiedzających #2

  plac-wyzwolenia

  Mrągowo to niezbyt duże miasteczko, do którego jeździ się tylko na wypoczynek. To miasto z piękną waleczną historią. Nie na darmo nazywa się je sercem mazur. Atrakcje, o których dzisiaj przeczytać można w tym artykule, ukażą  namiastkę jego pięknej historii.

  Więcej…  
 • To musisz wiedzieć jadąc na Mazury po sezonie.

  Plac zabaw

  Mazury to wiele pięknych miejscowości otoczonych jeziorami i lasami. Z pięknymi widokami na przyrodę. Głównie miejsce te tętni życiem w okresie letnim, ale czy po sezonie warto zagościć w tej krainie? Jaki nocleg wybrać?

  Więcej…