Wróć

Jak-zrobić-doskonałe-zdjęcia-obiektu-noclegowego

W czasach gdy podróże są tak popularne, a konkurencja w branży turystycznej ciągle rośnie, dobre zdjęcia obiektu noclegowego stanowią kluczowy element przyciągania klientów. Warto pamiętać, że pierwsze wrażenie ma ogromne znaczenie przy decyzji turystów co do wyboru noclegu, dlatego jako właściciel takiego obiektu warto zwrócić uwagę na to, by zdjęcia były realistyczne i dobrej jakości. Bez względu na to czy wynajmujesz apartamenty, domki letniskowe, całoroczne czy jesteś właścicielem hotelu. W tym artykule przedstawimy kilka ważnych kwestii, które pomogą w wykonaniu doskonałych zdjęć obiektu noclegowego. 

Wybierz odpowiedni sprzęt fotografujący 

Dobry sprzęt to podstawa do wykonania dobrych zdjęć. Bez tego ani rusz. Wiele nowoczesnych smartfonów oferuje dobre jakościowo aparaty. Zdecydowanie jednak polecamy korzystanie z:

    •  apartów typu lustrzanka bądź tzw. bezlusterkowców — pozwalają na dokładną i zaawansowaną kontrolę nad ustawieniami partu w trybie manualnym. Ustawianie samodzielnie parametrów pozwoli na idealne odwzorowanie rzeczywistości na zdjęciach,

    • obiektyw szerokokątny — obiektyw ten pozwala  na uchwycenie większej powierzchni pomieszczenia lub całego obiektu w jednym kadrze.

Tak dobrany sprzęt pozwoli na wykonanie świetnych zdjęć, które wydobędą atuty każdego obiektu noclegowego

Zaplanuj sesję fotograficzną 

Dobry plan i przygotowanie to klucz do sukcesu. Zanim zaczniesz robić zdjęcia, obejdź swój obiekt noclegowy i zastanów się, z której strony  ma najładniejsze punkty widokowe. Wybierz odpowiednią godzinę na wykonywanie zdjęć.

Zadbaj o to, by Twój obiekt był odpowiednio przygotowany. Czyste pościele, uśniecie zbędnych rzeczy i estetyczne zaaranżowanie wystroju. Pamiętaj, że zadbane wnętrze bardziej przykuje uwagę gości

Zadbaj o dobre oświetlenie

Światło w fotografii jest niezwykle ważnym elementem. Unikaj wykonywania zdjęć w zbyt jasnych lub zbyt ciemnych pomieszczeniach. Złe oświetlenie sprawi, że obraz będzie niewyraźny, a co za tym idzie mało atrakcyjny. 

Najlepsze warunki do fotografowania wnętrz są przy świetle dziennym. Unikaj korzystania z lamp błyskowych, które może wykorzystywać nieetyczne refleksy na powierzchniach mebli i ścian. 

Najważniejsze są szczegóły

Detale w fotografii są bardzo ważne, a szczególnie w branży turystycznej. Zdjęcie powinno przekonywać podróżujących, że wszystko jest w najlepszym porządku. Ułóż poduszki, poustawiaj dekoracje, postaw na stół bukiet kwiatów bądź inne akcesoria, które uwypuklą charakter Twojego obiektu noclegowego

Pięknie zaścielone łóżko z przytulnym kocem. Zadbaj o wszystkie elementy wyposażenia tak, by na zdjęciach wyglądały na uporządkowane.

Zrób zdjęcia z różnych perspektyw

Poeksperymentuj z kątami i perspektywami wykonywanych zdjęć. To pomoże w uchwyceniu najlepszego widoku obiektu noclegowego. Zrób kilka zdjęć z każdego punktu widzenia, a także z poziomu różnych wysokości. Takie fotografie pozwolą na szerszenie poznanie przestrzeni budynku. 

Skup się na wyjątkowych cechach i zaletach swojego obiektu. To może być przytulne miejsce do oglądania, niezwykłe malowidło na ścianach, widok z okna, piękny ogród czy zwierzęta, które są na terenie posesji. Wato uchwycić jak najwięcej detali, które sprawią, ze goście zdecydują się na pobyt w Twoim obiekcie

Retuszuj z umiarem 

Po zrobieniu zdjęć warto poświęcić trochę czasu na ich obróbkę. W tym celu skorzystać można z różnych programów do edycji zdjęć, aby zmienić kontrast, nasycenie koloru, wyostrzenie obrazu czy wyrównanie balansu bieli.

Edycja zdjęć pozwoli na poprawę tego co nie wyszło dobrze przy wykonaniu fotografii. Retuszowanie może poprawić jakość, ale również ją zepsuć, więc używaj tej funkcji z umiarem. 

Dobre zdjęcie obiektu noclegowego

Zrobienie dobrego zdjęcia obiektu noclegowego wymaga czasu, uwagi i umiejętności. Czasem trzeba trochę poeksperymentować. Zdjęcia przykuwające uwagę są kluczowe, by zdobyć zainteresowanie swojego obiektu i przyciągnąć nowych gości. Pamiętaj, że to pierwszy krok w zachęceniu klientów do rezerwacji. 

Polecane artykuły